Laser SHR IPL

SHR je najnovšia technológia v oblasti laserového odstraňovania chĺpkov a je pre klientov pohodlnejšia v porovnaní s tradičným laserom IPL

Technológia SHR kombinuje technológiu IPL s pulzujúcim svetlom, čo nám umožňuje dosiahnuť pohodlnejšie ošetrenie v porovnaní s tradičným laserom a IPL a zároveň poskytuje vynikajúce výsledky a je šetrnejšia k vašej pokožke. Pretože SHR funguje inak ako tradičné laserové alebo IPL prístroje, táto technológia je šetrnejšia k pokožke, čo znamená, že môžeme ošetrovať všetky farby pleti.

SHR využíva novú technológiu, ktorá postupne ohrieva pokožku, až kým sa požadovaná úroveň tepla/energie nedostane priamo do vlasového folikulu, a to všetko bez poškodenia pokožky s vysokým počtom pigmentov alebo tmavých typov pleti. Táto jedinečná metóda tiež umožňuje dosiahnuť lepšie výsledky ošetrenia pri svetlejších chĺpkoch, hoci tento typ vyžaduje viac sedení ako ten tmavší.

Ako pri všetkých metódach trvalého odstraňovania chĺpkov, funguje tak, že zastaví rast vlasov z jednotlivých folikulov. Určité hormonálne zmeny, lieky alebo poruchy však môžu stimulovať rast nových folikulov. Z vlasového folikulu úspešne ošetreného SHR už nikdy nenarastie nový vlas.

Pri odstraňovaní chĺpkov pomocou technológie IPL sa používa pulzné svetlo vyžarované pri vysokej energii, ktoré sa hneď absorbuje do pokožky. Ak sa pri fotónových IPL technikách na omladzovanie pokožky v minulosti využívalo intenzívne pulzné svetlo (IPL), pri SHR IPL sa využíva prevratná technológia, ktorá predstavuje štvrtú generáciu fotónovej technológie, vzhľadom na zmeny vo výstupe ošetrenia svetlom, vďaka ktorým došlo k oblasti IPL k výraznému pokroku, a to nielen z hľadiska účinnosti, ale aj bezpečnosti. Odstraňovanie chĺpkov pomocou SHR je založené na princípe širokého spektra intenzívneho pulzného svetla 610 až 1000 nm, pričom impulzy so širokým nastaviteľným rozsahom môžu mať rôznu farbu, pôsobiť na ľudskú pokožku do rôznej hĺbky a viesť k trvalému odstráneniu chĺpkov. Technika odstraňovania chĺpkov je vo všeobecnosti založená na zdroji selektívneho intenzívneho pulzného svetla na patentovanom princípe pyrolýzy, pri ktorej melanocyty vo folikuloch chĺpka absorbujú špecifickú vlnovú dĺžku svetla, takže folikuly chĺpka produkujú teplo a dochádza k ich selektívnemu ničeniu. Medzitým môže byť vyžiarené teplo vedené cez stvol chĺpka do hlbokej časti folikulov chĺpka tak, aby sa rýchlo zvýšila teplota folikulov chĺpka, čím sa predíde k poškodeniu okolitého tkaniva a zároveň sa dosiahne efekt odstránenia chĺpka, pretože folikuly chĺpkov nie sú schopné regenerácie. Tým sa dosiahne trvalé odstránenie chĺpkov pomocou SHR epilácie.

Laser SHR nám slúži aj na omladenie pleti, tzv. fotorejuvenizáciu, ošetrenie pokožky so sklonom k akné, odstraňovanie cievok, a ošetrenie pleti s hyperpigmentáciami.